Вітаю Вас, Гість! Реєстрація RSS
П`ятниця, 29 Березня 2024
Головна » Статті » Флора » Насіння

Амур і Барвіна шляхи Вашого успіху

   

   Кожен з огородників з приходом нового сезону замислюється над тим, який же гібрид вибрати цього року. Зазвичай всі мають своїх улюбленців, але кожного року з’являються нові і нові гібриди! Хочеться і їх попробувати, але звичайно ж без втрат на урожайності та якості. За останні два-три роки найкраще себе зарекомендували, за даними опитування, уже відомий Амур та достойна Барвіна. Це рослини середньої сили росту, достатньо тіньовитривалі. Формують високий ранній урожай переважно на центральному стеблі. Плоди крупно бугорчаті, рівної форми, однорідні. Мають привабливий зелений колір, транспортабельні, а головне подобаються людям.

   Гібриди стійкі до хвороб, добре зав’язуються.

   Ключем до успішного вирощування огірків є добре розвинута, якісна розсада. Слабка, не дорозвинута, витягнута, стара розсада, зазвичай зменшує врожай. Оптимальний вік розсади для цих гібридів 22-25 днів. За цей час формується 3-4 справжніх листки, рослини досягають висоти 15-20см.

   При ранніх посадках, за 4-5 днів до висадки на постійне місце необхідно потурбуватися про обігрів кореня, тому висадити краще на гряди, при посадці бажано підлити горшки Агатом, або Агатом разом з Триходерміном, Планрізом, або Фітоспорином.

   Перші 3-4 вузли осліпляються, щоб укріпити рослини. Далі можна не удалять, а тільки прищипувати пасинки на першу зав’язь.

  Після висаджування через 5-7 днів бажано оприснути  одним з антистресових засобів: Эпин , Кендал, Мегафол, Віва, Вимпел з Плантафолом 10:54:10, щоб запобігти ослабленню і пожовтінню рослин та розвитку кореневої системи.

   Самий складний період починається, коли наступають сонячні дні. Потрібно потурбуватися про захист від перегріву, та різких перепадів температур вдень і вночі, а також в стеблі і в корені. Тут треба застосувати вентиляцію чи затінення, особливо в перші дні після висадки.

   Збір урожаю проводять щоденно, щоб стимулювати ріст нової зав’язі. Для цього потрібно постійно поливати та підживлювати рослини розчинами органічних речовин типу Гумісол, Вермісолу, або мінеральних Новалону, Терафлексу та ін.

   Не збалансоване живлення призводить до зниження урожайності та якості плодів. Система живлення розробляється на основі комплексного аналізу ґрунту. Найкраще з осені під огірки внести органічні добрива 0.5-1 тону на сотку та частину калійних добрив 1-2 кг калімагнезії на сотку. Основну масу запланованих мінеральних добрив вносять разом з поливною водою. При цьому основний акцент робиться на азотному та калійному живленню. Адже самі ці елементи відповідають за ріст рослин та розвиток плодів. Періодичне внесення кальцієвих та магнієвих добрив сприяють покращенню смаку та якості плодів. Важливим є також позакореневе живлення макро та мікро елементами разом з біостимуляторами, яке можна поєднувати з засобами захисту рослин.

   Оскільки плоди огірка містять 95% води в своєму складі, то нестача вологи призводить до зниження урожайності та погіршення його якості. Надлишок вологи призводить до захворювання рослин та до зменшення стійкості до стресових умов.

   Поливна норма повинна розраховуватись від типу ґрунту, фази розвитку рослин та погодних умов.

   Так, до вступу плодошення рослини поливають з кратністю 1 раз на 3-4 дні нормою 7-10л. на кв.м. Це сприяє формуванню сильнішої кореневої системи. Після вступу рослин в фазу плодоношення потреба в поливній воді збільшується. Поливи проводять щоденно нормою 3.5-5м², а в спеку до 5-6 л на м².  Якщо  з технічних причин поливи проводять через день, то поливна норма збільшується в двічі.

   Поживні речовини постійно споживаються рослинами, а також вимиваються великою кількістю води, тому найкраще на огірках застосовувати крапельне зрошування. Таке зрошення більш ефективно і економно забезпечує рослини водою, а також дає можливість постійно додавати поживу малими дозами, але частіше. Це забезпечує стабільний урожай завдяки розвитку всіх зав’язаних плодів.


Учений агроном, Директор магазину «ФЛОРА», Ткаченко Марія Петрівна

Категорія: Насіння | Додав: e-miks (31 Серпня 2011)
Переглядів: 1656 | Рейтинг: 5.0/1