Вітаю Вас, Гість! Реєстрація RSS
Четвер, 25 Квітня 2024
Головна » Статті » Флора » Підживлення

Щоб отримати щедрий урожай огірків

 

   Щоб отримати і високий, і якісний урожай потрібно забезпечити рослини необхідними умовами, а також в достатній кількості елементами живлення. Нагодувати рослини — одна із самих складних задач, яку постійно приходиться вирішувати при вирощуванні любої овочевої культури.

   Найперше, щоб побудувати правильно систему живлення і максимально реалізувати потенціал сучасних гібридів, не обійтись без допомоги агрохімічної лабораторії. Дані отримані в результаті повного аналізу по головних показниках, послужать вам стартовою лінією для забезпечення рослин головною поживою.

   По-друге, потрібно пам'ятати, що в різні періоди росту необхідність огірка в елементах живлення різна, і тільки застосування підживлень, може забезпечити найбільш збалансований раціон, а значить, стабільне і довготривале плодоношення.

   Не потрібно надіятися, що якщо грунт заправити до посадки, то рослина сама візьме все те, що їй потрібно. Самі розумієте, що в "плани” рослини не входить віддати максимальний урожай в ущерб вегетативному росту.

   По-третє, огірок в теплиці достатньо швидко росте, рано вступає в плодоношення, інтенсивно нарощує вегетативну масу і плоди, тому має велику необхідність в елементах живлення. Крім того коренева система огірка дуже чутлива до засолення ґрунтів і високої концентрації поживних розчинів. Якщо, один раз внести добриво на весь сезон для росту огірків, то він скоріше загине від "передозування”, ніж дасть нормальний урожай.

   Хочу попередити, що єдиних рекомендацій в цій статті ви не найдете. У всіх різні можливості,  різні ґрунти, різні умови, тому універсального рецепту просто не існує.

   Запам'ятайте головне, якщо ви вносите добрива, то краще не додати, тому що забрати з ґрунту практично неможливо, а добавити можна завжди.

   Якщо ви вносите під оранку органічні добрива, обов'язково добавте до них 2-3 кг калімагнезії, а також бактерії (Агровіт 7,5-10 кг/сот. та Фітоспорін) для оздоровлення ґрунту та для покращення живлення.

 Після висаджування рослин через 5-7 днів, як тільки вони прижилися, обробіть рослини 1-2 рази біостимуляторами Вимпел, Мегафол, Кендал, Емістим С, або Віва з добривами з підвищеним вмістом фосфору (Плантафол 10:54:10), або його аналогами.

   До кореневого підживлення огірків, як правило приступають через 7-10 днів після висаджування рослин один раз в 7-8 днів стартовим добривом Новалон або його аналогом з   вмістом поживних речовин 19:19:19, якщо рослини жирують потрібно вибрати добриво з підвищеним вмістом калію.

   З початком цвітіння і плодоношення апетит в огірків збільшується тому без підживлення тут також не обійтися.

   Особливо з початком наливу плодів огірок стає дуже чутливим до недостачі калію. Як правило огірок в цей час підживляють один раз в 7-8 днів. При крапельному зрошені дозу можна розділити на 2 частини і підживляти після поливу 17:7:21 або 15:8:25 (1 кг на 500 літрів води по 1 літру на рослину).

   Якщо в рослин наблюдається сильний вегетативний ріст, то, щоб зупинити жирування вміст калію збільшують в двічі 14:13:30

   Якщо рослини жирують, краще взяти Новалон 3:11:38, або сульфат калію 1 кг на 500 літрів води.

   Для стабільного плодоношення, приблизно через місяць, необхідно збільшити дози азоту і зменшити дози калію  та бажано підстимулювати  і омолодити рослини.

   При виборі азотних добрив краще не застосовувати Аміачну селітру чи Карбамід. Азот в аміачній та амідній формі агресивний і може блокувати засвоєння: калію, кальцію і магнію.

    Крім того, аміачний азот викликає тільки ріст пасинків. А надмірні дози, або застосування його під час високих температур викликає опіки на листках та їх відмирання і гнилі.

   Найкраще взяти Гумат, або Агрогумат або Гуміфілд по 1 літрі на 1 рослину з додаванням комплексного добрива       30:10:10 або 19:19:19 половину дози (10г на 10 літрів води). Через 5-7 днів 20 г Кальцієвої селітри на 10 л.в. по 1 літрі під рослину (для омолодження кореня та утворення нових кореневих волосків).  А також обприскують Сульфатом цинку або комплексом мікроелементів разом з біостимуляторами (Бенефіт, Кендал, Біоглобін та ін.)

    Якщо вегетативний ріст не відновлюється, пасинки не з’являється, тоді можна все ж таки і взяти карбамід, але невисоку дозу 1,5-2 кг на сотку.

    Як тільки відновиться вегетативний ріст та почнуть рости бічні пагони і піде друга хвиля плодоношення, дози калію знову збільшують.

   Рослини огірків дуже позитивно реагують на листове живлення, особливо, якщо на вулиці стоять або хмарні, холодні дні, або жаркі з  різкими перепадами температур, одним словом несприятливі умови. Для цього використовують хелатні, легкорозчинні та легкодоступні добрива (новалон, терафлекс, плантафол, нутрівант та ін.) для молодих рослин 15 г на 8-10 літрів води, для дорослих — 20 г на 8-10 літрів води. 

   Для нейтралізації негативних факторів, підвищення імунітету, зав'язування плодів, та стимулювання росту краще обприскувати разом з біостимуляторами (Агат-25, Вимпел, Эмістим Е, Віва, Кендал, Бенефіт, Мегафол та ін.)

   Обприскування краще проводити під кінець дня. Також корисно поєднувати їх з засобами захисту рослин. Ефект буде, як в рекламі "три в одному”. Принцип підживлення огірків у відкритому ґрунті аналогічний. Але є нюанси. У відкритому ґрунті рослини розвиваються повільніше, тому і винос поживних речовин рослиною менший, відповідно і добрив вноситься менше. Доза калійних добрив також зменшується.


Учений агроном, Директор магазину «ФЛОРА», Ткаченко Марія Петрівна

Категорія: Підживлення | Додав: e-miks (02 Вересня 2011)
Переглядів: 21409 | Рейтинг: 2.6/9