Вітаю Вас, Гість! Реєстрація RSS
Неділя, 22 Квітня 2018
Головна » Статті » Флора » Сад

Весняні роботи в саду (1 ч.)


  З приходом довгожданої весни не тільки рослини в саду пробуджуються від зимової сплячки, а й садоводи також. Зимові місяці, та приморозки залишилися позаду, наступає час тепла, сонця, зелені, а незабаром і квітів. Зовсім скоро кущі та дерева в саду наллються весняними соками і буйно тронуться в ріст.

  А тому необхідно підготовити їх до нового сезону, допомогти відновити сили, обрізати, чи прочистити, захистити від шкідників і хвороб, зробити вологозарядковий полив, підстимулювати кореневу систему у молодих насаджень, та підживити.

  Як же організувати роботу в саду, щоб все зробити вчасно, правильно, та в результаті отримати максимальну віддачу від своїх підопічних?

   Першу обробку в саду проводять після обрізки та прочистки дерев і кущів, якщо вони потрібні, по голому дереву по набухаючих бруньках до їх розпускання. Сама проста, доступна і ефективна, а також і екологічна обробка -  препаратом 30-В з додаванням препаратів на основі міді(крім мідного купоросу та Бордовської суміші): Чемпіон, Гарт, Блу-бордо, при середньодобовій температурі не нижче +4 - +5ºС.

    Або 3% Бордовською рідиною до розпускання бруньок, або 1%-ою по "зеленому конусу”.

    Другу обробку проводять у молодих садах при розпусканні бруньок, якщо заїдають Букарка, Казарка. В більш старших садах вони не наносять відчутної шкоди, але якщо їх багато ІІ обробку проводять по повністю сформованим квітковим бутонам, не чекаючи рожевого бутона, але хорошими препаратами Єнжіо, або Протеус, або Каліпсо + Хорус+Вимпел (бажано)

    Як відомо, для нормального росту і розвитку садових культур потрібно тепло, вода, світло та поживні речовини. Недостача хоч одного з них викликає порушення росту, знижує урожайність, погіршує якість плодів і ягід, це веде до появи неінфекційних хвороб.

     Головні причини неінфекційних хвороб — низький, або занадто високий вміст поживних речовин, порушення режиму вологості, механічні пошкодження, та пошкодження ґрунтовими шкідниками, що часто приводить і до загибелі рослин.

     Найчастіше, особливо в молодих садах, спостерігається недостача азотного живлення, та пошкодження кореневої шийки хробаками. Азотне голодання найчастіше проявляється на піщаних, бідних гумусом та насипних  ґрунтах. Легкі азотні поживні речовини вимиваються, як через сито, талими та дощовими водами. Тому перше підживлення бажано провести весною азотними добривами, або добривами з підвищеним вмістом азоту, а також підстимулювати Гумісолом, Гуматом, Віва, Радіфарм, Фумар, Циркон та ін., молоду ще слабу кореневу систему. А також молоді деревця і кущі підлити антихрущом.

    Або застосувати органічне добриво, коров’як: 1 : 10-15, або куряк 1 : 20.

    Плодові дерева та кущі повинні забезпечуватись поживними речовинами на протязі всього вегетаційного періоду. Тому відразу після цвітіння потрібно підживити комплексними добривами: нітроамофоска, 16:16:16 40-60г на 1м², або 30г на 10л/води(2 відра на 1м²).

    Підживляють плодоносні сади кілька разів в період масового наливу плодів після скидання залишкової зав’язі в залежності від основної заправки ґрунту та потреб рослин, в залежності від того скільки зав’язі залишилось.

    Поширений і корисний спосіб швидкого засвоєння макро- та мікроелементів — позакореневе, або листове живлення. Найкраще для цього використати Плантафол, Нутрівант, Новалон, Еколист, або інші хелатні добрива.

    Краще їх добавляти при обробках від шкідників і хвороб.

    Вкінці вегетації обов’язково використовуйте кальцієве добриво (Кальцієва селітра — 20г на 8-10л/в) та магнієве добриво (сульфат магнію). Покращиться  смак  та лежкість плодів і збагатиться Ваш організм легкорозчинним і легкодоступним кальцієм та магнієм.

   Фрукти, вирощенні із застосуванням цих добрив не тільки смачні, а й піднімають імунітет людині проти остеопорозу та злоякісних утворень а також покращується робота кровоносних судин та серцевих м’язів.


Учений агроном, Директор магазину «ФЛОРА», Ткаченко Марія Петрівна
Категорія: Сад | Додав: e-miks (31 Серпня 2011)
Переглядів: 8021 | Рейтинг: 3.8/12