Вітаю Вас, Гість! Реєстрація RSS
П`ятниця, 29 Березня 2024
Головна » Статті » Флора » Сад

Весняні роботи в саду (2 ч.)

  В минулій  статті ми розповіли про дві перші обробки в саду та підживлення рослин, тому продовжуємо тему захисту саду. Іде розвиток природи.  Під час цвітіння проходить заселення сливи сливовим пильщиком, а також часто в садах на яблунях, квітах та ін. деревах та кущах з’являється Оленка волохата. В період цвітіння обробки заборонені, а обробіток, який  проведений по бутонах ефективними препаратами типу Енжіо, Протесу, захищає частково і на період цвітіння.

  А от в кінці цвітіння, як починає облітати білий цвіт, там уже не виділяється нектар, вечором (коли не літають бджоли) потрібно обов’язково обробити сливи, аличу, черешні та вишні препаратом Каліпсо або Протеус, або Актара від Сливового пильщика та Оленки.

   В І декаду, приблизно з 1 по 5 червня починається відродження першого покоління Сливової плодожерки. Приблизно через 5-7 днів Яблуневої і ще через 5-7 днів Грушевої. Щоб не розділяти ці обробки, зазвичай в домашніх господарствах, їх проводять найчастіше разом, приблизно 5-7 червня препаратами: Марш, Конфідор, Бомбардир, Протеус та інші разом з фунгіцидами проти борошнистої роси, парші та ін.: Джек-пот, Захисник, Скор, Топсін та ін..

   Через 10-12 днів обробки повторяють одним з вищеназваних препаратів або біопрепаратами: Матч, або Люфокс, або Рімон, додаючи від хвороб Стробі або Флінт.

   До препаратів з захисту рослин бажано добавляти (біостимулятори, вони ж виконують обов’язки прилипача та імуномодуляторів) і мікроелементи (вони ж виконують обов’язки і прилипача, і частково фунгіциду).

  В умовах жаркого літа, якими були останні роки, часто І покоління плодожерки продовжується аж до ІІ. В такі роки проводять не дві, а три обробки кожні 10-12 днів, змінюючи препарати.

    ІІ покоління плодожерки починається зазвичай в І декаді липня, в залежності від суми ефективних температур, і більше пошкоджує середньопізні та пізні сорти.

     В цей час, особливо, якщо літо жарке, спостерігається масове пошкодження також кліщами, тому при обробці другого покоління краще застосувати: Марш, або Енжіо, або Цезарь або Талстар разом з препаратами: Тельдор, Топсин, Єупарен. Через 8-10 днів бажано повторити обробку, змінивши препарати або застосувати біозахист: Матч або Люфокс або Рімон + препарат Карате, додаючи від хвороб Стробі або Флінт.

   До обробок від плодожерки бажано добавляти біостимулятори (вони довше тримають захист та підсилюють дію препаратів) а також мікроелементи (вони покращують смак, поживну цінність плодів, а також їх зберігання).

  Обробки бажано проводити в вечірні часи з 16-19 години.

  При умові дотримання строків обробок і норм эфективн препаратів запропонована система захисту досить эфективна. Ваша праця буде повністю компенсована, ви отримаєте при мінімумі обробок якісний і високий і смачний урожай.


Учений агроном, Директор магазину «ФЛОРА», Ткаченко Марія Петрівна

Категорія: Сад | Додав: e-miks (01 Вересня 2011)
Переглядів: 2920 | Рейтинг: 5.0/1