Вітаю Вас, Гість! Реєстрація RSS
Вівторок, 23 Квітня 2024
Головна » Статті » Флора » Захист рослин

Полуниця садова потребує захисту

Вирощують клубніку  (правильна назва "Полуниця садова”) майже всі. По термінах достигання вона не має конкурентів і відкриває сезон споживання перших свіжих весняних ягід.

  Полуниця — надзвичайно смачна та цінна ягода, яка потребує нашого захисту. Це справжня скарбниця корисних речовин і вітамінів. Не даремно її називають природною "Віагрою” за здатність стимулювати виробіток гормонів щитовидної залози. А ще полуниця — королева кулінарних страв, кількість смачних рецептів з її використанням просто нескінченна.

  На даний час плодоношення закінчилось, за виключенням ремонтантних сортів. Але вже зараз кожен добрий господар дбає про якісний урожай на наступний рік, щоб хрущі(личинки травневих жуків) та інші шкідники не поласували смачненьким замість нас. Допомагають нам у цьому Антихрущ, Тирана, Актара ґрунтова та Максимарин гель.

  Найперше: обстежте площі різних сортів і визначте, в залежності від ступення враженості рослин, чи доцільно залишати ці ділянки, чи можливо краще насадити нову молоду рослину.

  На тих ділянках, які Ви вирішили залишити проведіть скошування листя та видалення нежиттєздатних та хворих рослин(з подальшим спалюванням). В грунт для підживлення вносять Нітроамофоску 16:16:16 в кількості 2 - 3 кг на 1 сотку та обробити колоїдною сіркою або препаратом Тіовіт Джет. При відростанні молодого зеленого листя проводять лікувальні обробки проти збудників захворювань та шкідників.

  Про ділянки, де будете проводити насадження молодих рослин, також потрібно подбати. Бажана сівозміна при наших умовах вирощування, є майже нікому недоступною. Тому будемо відштовхуватися від того, що маємо. Раціональними будуть перекопка площі з якісним видаленням рослинних решток, внесення добрив Агровіт-кор 5-10кг  +  Нітроамофоска 2-3 кг на 1 сотку.

  Враховуючи те, що посадковий матеріал береться з вражених ділянок, молоді рослини також потребують захисту. Розпочинається він з обробітку кореневої системи перед висадкою рослин препаратами: Тирана, Престиж, Антихрущ + Максим або Фундазол + біостимулятори Гумат, Віва, Радифарм, або Максимарин гель. Коли саджанці приживуться їх необхідно пролікувати.

  Дуже корисне внесення біологічних препаратів(Фітоспорин, Триходермін + Гумат, Гумісол, Байкал) в шар ґрунту, де буде розвиватися коренева система рослини, з додаванням  Гідрогелю, який покращує доступ повітря до кореневої системи та сприяє забезпечення вологою, що зменшує ризик розвитку захворювань кореневої системи та забезпечує високий урожай.

  Для хімічних обробок клубники і старих і молодих насаджень доцільно застосовувати суміші препаратів проти шкідників та захворювань, доповнюючи їх біостимуляторами та комплексами мікроелементів(Проти шкідників: Таурус, Санмайт, Цезарь, Аполло, Матч, Люфокс, Карате, Антигусінь, Енжіо, Протеус; проти збудників хвороб: Інфініто, Альет, Превікур, Медян Екстра, Строби, Цілитель, Фітофторин, Гарт, Чемпіон, Еупарен, Ровраль, Топсин, Тельдор; біостимулятори: Вимпел, Мегафол, Віва, Кендал, Емістим, Фумар, Циркон; мікроелементи: Плантафол, Мастер, Кеміра,  Новалон, Терафлекс). Підбір преператів та їх дозування краще узгодити з агрономом.

  При частих та інтенсивних поливах проводьте рихлення ґрунту. Коли рослини достатньо прижилися, кінець серпня та на протязі вересня проведіть внесення добрив з підвищеним вмістом фосфору і калію (Діамофоска, Калімагнезія або Калійна сіль + Суперфосфат в співвідношенні 2:1 в дозі 2-3кг на 1сотку для кращого розвитку кореня, покращення перезимівлі та закладення сильної плодоутворюючої бруньки.

  Кожне з наведених вище міроприємств знижує ризик втрати та недобору врожаю на Ваших ділянках та покращує якість і смак зібраної Вами продукції.

  Для особливо старанних та сумлінних городників для яких вирощування ягід є не лише задоволенням а й приємним бізнесом дуже важливо використовувати природні стимулятори (Бенефіт, Біоглобін, Гіберелін, Бутон та Зав'язь, Свет) та мікроелементи(Плантафол, Нутрівант, Кальцієва селітра) під час бутонізації та наливу плодів, для збільшення розміру, прискорення дозрівання та підвищення смакових якостей та транспортабельності.

  Для любителів вирощування органічної продукції(це дуже модно і корисно в даний час) існує цілий ряд органічних добрив та препаратів біозахисту від шкідників та хвороб (Біостим, Біоглобін, Метаризин, Гаупсин, Актофіт, Мікосан, Фітодоктор, Фітоцид, Ліпосам, Триходермін, Азотофіт, Фітоцод, Біогумус, Вимпел, Марс, Віва та ін.)

  І хай в Вашому житті від кількості вирощеної "Віагри” буде хороший настрій, а фінансова та інші кризи пройдуть повз Вашу домівку.


Учений агроном, Директор магазину «ФЛОРА», Ткаченко Марія Петрівна

Категорія: Захист рослин | Додав: e-miks (02 Вересня 2011)
Переглядів: 5456 | Рейтинг: 4.7/3